hírek
hírek : Az utolsó forduló mérkőzései

Az utolsó forduló mérkőzései

2011.08.05. 00:01

Az utolsó forduló, amelyben eldől, hogy ki juthat be a legjobb négy közé és játszhat a döntőbe jutásért.

Az első mérkőzést pénteken rendezték meg a Goldwin számára, a BFC Siófok csapata ellen.

Az első harmad közepén egy Fekete Tamás gólt láthattunk, amire Gerán Péter válaszolt is 1 perccel később. A második harmad utolsó 5 percéig viszonylag langyosan és fáradtan teltek a percek majd egy Csuvikovszky öngólt követően felpörögtek az események. 1 percre rá Simonyi Gábor egalizált majd a 10. percben 2 gól is esett, amelyeket Simonyi Gábor és Ughy Márk neve mellett jegyezhettünk. A harmad végén még Fekete Viktor is betalált így megnyugtató 3 gólos előnnyel kezdődhetett meg a harmadik harmad.

Az utolsó harmad első gólja siófoki részről esett hiszen Gerván Péter másodszor is eredményes volt, de 4 perccel később Simonyi Gábor, majd a harmad 10. percében Fekete Viktor ismét eredményes volt így 7-3 lett a mérkőzés végeredménye.

A rossz idő talán rányomta a bélyegét egy kicsit az álmos kezdésre, de szerencsére a fiúk felpörögtek és magabiztos játékkal hozták a kötelező győzelmet. Ezt követően mindössze 4 pontra van szüksége a csapatnak, hogy biztosan elsőként jusson be a nagydöntőbe.

A második mérkőzésen mindenkiben ott motoszkált a reváns gondolata, hiszen a GYFBSK Medical Investments volt az ellenfelünk.

Az első harmadban az első meccshez képest megilletődött játékkal ám így is látszott, hogy a Goldwin akarja jobban a győzelmet. Több lehetőség adódott a Goldwin előtt, de ezek vagy elkerülték a kaput, vagy védett a hálóőr.

A második harmadban aztán az agresszívabb támadás meghozta a gyümölcsét. A 4. percben Csoszánszki Dávid szabálytalankodott, de a szabadrúgás egyelőre kimaradt. A 8. percben aztán megszületett a vezető gól. Angyalos András szabadrúgásába Simoni Gábor ért bele így átverve a kapust, jutott a hálóba a labda. 3 perccel később már kettő volt az előny, mivel Besenyei leforgását követően a hálóba lőtt. A harmadik harmad előtt tehát már 2 gól volt az előny a Goldwinnál, amely tetszetősen és eredményesen játszott a második harmadban.

Az utolsó felvonás végső 5 percében pedig végleg eldöntötte a meccset a Goldwin. Először Ughy Márk passzolt Vernyiknek, aki az üres kapuba lőtte a labdát. Az utolsó két percben két szépségdíjas gólt is láthattunk. Először Besenyei tette fel a labdát Vernyiknek, aki félfordulatból a bal felső sarokba bombázott, majd Fekete Viktor – egy tőle már megszokható mozdulattal- ollózott az ellenfél kapujába így kialakítva az 5-0ás végeredményt.

A reváns tehát megvolt és ez mellé szép játék is párosult.

A harmadik mérkőzés a Borsod Volán csapat ellen következett, akik alaposan megkeserítették a Goldwin játékosok életét az első mérkőzésükön.

Az előzetes elvárásokhoz képest viszont sokkalta könnyebb meccslett belőle- természetesen csak szurkolói szemmel.

Már az első percben megszületett a vezető gól Ughy Márk révén és a továbbiakban is láthattuk szép megoldásokat, de a következő gólra egészen a 8. percig kellett várni. Akkor viszont egy remek Simonyi- Angyalos összjáték végén lőtte ki a bal alsó sarkot Simonyi Gábor. A harmad végén még aztán egy jól megszokott Viktor ollót is láthattunk, amiből gól is lett így az első harmadban már annyi gólt lőtt a Goldwin mint az első meccsen összesen.

A második harmadban aztán potyogtak a gólok rendesen. Először egy feladott labdát vágott Fekete Tamás egyből az ellenfél kapujába, majd az Dorogi Szabolcs lőtt egy gólt szabadrúgásból. Ugyanebben a percben Besenyei szerezte meg a labdát, adta tovább középre, ahol Fekete Tamás érkezve fejelt a kapuba. 1 perccel később ismét Fekete Tamás volt a gólszerző egy kapu előtti kavarodást követően. Azt ugyanebben a percben Ughy Márk ollózott, amelyből ismét gól lett! ’ perccel később érkezett a következő: Csomós Tamás fejelt középre ahol az érkező Simonyi passzolt az üres kapuba. A mérkőzés végén még láthattunk egy Borsod-gólt Badalik Szabolcs cselezgetését követően lőtte a labdát a léc alá. 2 harmad 10 gól! 8-2re vezet a Goldwin.

A 3. harmad aztán szépségdíjas góllal kezdődött. Angyalos dekázott egyet és erőből lőtt ki a jobb felső sarkot. aztán egy hosszú gólszünet kezdődött amelyet Monyók Péter tört meg a 10. percben egy erős lövéssel. Az utolsó 2 percben három gólt is lőtt a Goldwin Viktor illetve két Simonyi lövést követően így egészen káprázatos módon 12-3ra verte meg ellenfelét a Goldwin Pluss csapata.

A vasárnapi napon az elsőként a Bonyhád BSC volt az ellenfél.

Az első félidőben egy kicsit álmosító volt a játék a Goldwinnál már behozhatatlan volt az előny a Bonyhádnak pedig már az is kevés lett volna, ha 100%-osan teljesít így csak egy kényelmes meccset láthattunk. a 12. percben azért érkezett egy Goldwin gól. Ughy ollózása kijött a kapufáról, amit Angyalos passzolt az üres kapuba. A második félidő aztán eseménydúsabban telt. A 2. percben Besenyei forgott le a védőjéről és rúgta a labdát a léc alá, majd Fekete Tamás egészpályás szabadrúgása talált utat az ellenfél kapujába. A középkezdést Jaksa Péter küldte a léc alá és az eredmény már nem is változott a harmadban.

A harmadik harmad aztán izgalmas lett a meccs szempontjából, hiszen Tálas Zoltán a saját kapujának előteréből lőtt szép gólt a Goldwin hálójába így izgalmasan teltek az utolsó percek. Mivel az eredmény nem változott így ismét nyert a Goldwin csapata és várta az utolsó meccsét az alapszakaszban.

El is érkeztünk hát a várva várt utolsó meccshez.

A meccs már laza játszadozásokkal telt, hiszen egyik csapat sem léphetett se előre se hátra így már csak egy kis „edzés” volt ez a meccs a srácoknak. Ettől függetlenül az első 2 harmadban 2, az utolsóban 4 gól is esett. Az elsőben Besenyei ollózott és került a labda a hálóba, a másodikban pedig Angyalos dekázgatott majd lőtte ki a bal alsó sarkot.

A harmadik harmadban több gól esett. de nem sokat változtatott az eredményen. Először Hollik Róbert cselezte ki a Goldwin kapusát. Őri Tamást és lőtt a kapuba. Erre 3 válasza volt a Goldwinnak: először Simonyi szabadrúgásába ért bele Besenyei és került a labda Angyalos elé, aki üres kapuba passzolt.  1 perccel később Viktor cselezgetett az ellenfél kapuja előtt. és ha már nem volt több játékos a környékén így az üres kapuba passzolt. Az utolsó perc pedig még egy Vernyik gólt tartogatott: egy dekázást követően lőtte ki a jobb felső sarkot.